vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

zegary stojące
Dom

Zegar – stojący czy wiszący?

Zegary przestały być już zupełnie niezbędnymi i niezastąpionymi elementami domów i mieszkań. W rzeczywistości używamy ich coraz rzadziej i też coraz rzadziej po nie sięgamy. Domowe aranżacje uzupełniamy zupełnie innymi, znacznie nowocześniejszymi dodatkami. Wprowadzamy do nich oryginalne elementy oświetleniowe (kryształowe żyrandole), modne plakaty przedstawiające wizerunki znanych kapeli rockowych czy puchate dywany imitujące prawdziwą trawę. Ale jednak zegar to zegar. Ten dodatek jest na tyle klasyczny, że akurat w eleganckich pomieszczeniach, zwłaszcza tych dziennych, nie może go zabraknąć. Nawet w tym przypadku mamy jednak do wyboru różne warianty. Możemy wybrać klasyczne zegary wiszące albo zegary stojące. Które z nich sprawdzą się zatem lepiej?

Popularniejszą odmianą produktów są oczywiście zegary wiszące, przeznaczone do wieszania na ścianach. Błyskawicznie wchodzą w rolę wyjątkowo praktycznego i użytecznego dodatku. Pasują do wszystkich wnętrz, nawet tych najmniejszych. Można powiedzieć, że praktycznie nie zajmują żadnego miejsca, bo skoro wieszamy je na ścianie, w żaden sposób nie ograniczamy ilości wolnej przestrzeni. Wykorzystujemy natomiast tę część pokoju, która zwykle i tak pozostaje pusta. Zegar wiszący jest praktyczny, bo pomaga nam w sprawdzaniu godziny i odmierzaniu czasu, a przy tym jeszcze dekoruje wnętrze, stając się czymś na miarę eleganckiego obrazu. Takie zegary przeważnie wykorzystujemy w kilku konkretnych pomieszczeniach. Możemy ich użyć w salonie, ale też i sypialni czy kuchni. Bardzo dobrze połączą się one z podobnymi obrazami o równie eleganckim wizerunku. Będą też współgrać z klasycznymi kinkietami oraz wzorzystymi dekoracyjnymi tapetami.

Jeżeli jednak nie interesując nas aż tak klasyczne dekoracje, wybierzmy zegary stojące, które obecnie zyskały naprawdę niezwykle nowoczesną formę. W niczym nie przypominają już tych, które kojarzyły się nam dotychczas z babcinymi i starodawnymi mieszkaniami. Oczywiście nawet zegary w stylu retro znajdą dla siebie odpowiednich odbiorców, którzy docenią ich ponadczasowy design, jednakże my nie musimy wcale wprowadzać do domu antyków, jeśli lubujemy się w bardziej współczesnych rozwiązaniach aranżacyjnych. Zegar stojący może być zegarem nowoczesnym. Aby wybrać coś takiego, zwróćmy szczególną uwagę na propozycje współczesnych projektantów i producentów gadżetów do domu. Szukajmy zegarów nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też i przez Internet. Zwykle to właśnie w sieci znajdziemy te najmniej oczywiste, najciekawsze i najbardziej nowoczesne dodatki.