vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

ekskluzywne obrusy francuskie
Dom

Jak wybrać idealny obrus?

Obrus potrafi stać się wyjątkową ozdobą każdego stołu. Bardzo możliwe, że używasz go nie tylko na co dzień, ale również i od święta. A to dobrze! Obrusy fantastycznie przykrywają większe powierzchnie stołów. Są wprost niezastąpionymi elementami podczas różnorodnych przyjęć, spotkań rodzinnych, większych imprez i innych uroczystości. Dobrze by jednak było, by były one nie tylko praktyczne, ale też i najzwyczajniej w świecie ładne oraz porządnie wykonane. A takie są właśnie ekskluzywne obrusy francuskie. Zanim jednak kupisz jeden z nich, ustal, jaki rozmiar obrusu będzie najlepszym wyborem dla twojego stołu. Nie chcesz przecież, by produkt, za który zapłacisz grubo ponad sto złotych, okazał się za mały albo za duży.

Logicznie rzecz biorąc rozmiar obrusu zawsze dopasowujemy do wymiarów stołu, na którym ma być on używany. Tutaj nie można pójść na żaden kompromis. Nie istnieją bowiem obrusy uniwersalne, których mogłabyś dowolnie używać zarówno na stołach jadalnych, jak i tych kawowych występujących na tarasie, balkonie bądź w salonach. Zmierz więc swój mebel. Wyznacz jego długość i szerokość. Następnie do wyznaczonych parametrów dodaj ok. 50 centymetrów. Ogólnie uznaje się bowiem, że obrus – jeśli ma dobrze się prezentować – powinien zwisać ze stołu na jakieś 25 centymetrów. Jeżeli będzie krótszy, zacznie wyglądać tak, jak gdyby był po prostu za mały.

Znacznie łatwiej dobiera się natomiast obrusy do klasycznych stolików kawowych oraz ław o podobnych formach. Oba te typy mebli wyróżniają się zwykle prostokątną konstrukcją. Mają niemalże identyczne wymiary. Dzięki temu też zawsze pasują do nich dokładnie te same obrusy o tych samych rozmiarach. Jeżeli szukasz czegoś dla stolika kawowego bądź salonowej prostokątnej ławy, wybór jest prosty. Postaw na ekskluzywne obrusy francuskie o wymiarach 50 cm na 100 cm. One powinny sprawdzić się idealnie. Z obrusu o takich wymiarach na pewno będziesz zadowolona.

Materiał to już natomiast zupełnie inna bajka. Wpływa on nie tylko na prezencję obrusów, ale także i na ich… cenę. Droższe obrusy zwykle są oczywiście dużo lepsze od tych, które zdołasz kupić w każdym supermarkecie za dziesięć czy dwadzieścia złotych. Na tanich produktach wcale jednak nie oszczędzasz. Zużywają się one tak szybko, że bez przerwy trzeba je prać albo wymieniać. Lepiej więc od razu zainwestować w porządny ekskluzywny obrus francuski, który odznaczy się właściwościami plamoodpornymi i niebagatelną trwałością. Z czegoś takiego będziesz śmiało korzystać latami.