vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

jaki krem pod podkład
Uroda

Jak przygotować twarz do makijażu?

Prawdopodobnie, jak większość kobiet, potrafisz wydawać znacznie większe pieniądze na nowoczesne kosmetyki do makijażu niżeli na produkty typowo pielęgnacyjne. Makijaż daje ci natychmiastowy efekt, podczas gdy wszelkie zabiegi kosmetyczne należy wykonywać regularnie, aby jakkolwiek zmieniły one skórę. Mimo wszystko musisz wiedzieć, że pielęgnacja i makijaż mają ze sobą wiele wspólnego. Żaden podkład nie utrzyma się bowiem dobrze na nieoczyszczonej i nieodpowiednio nawilżonej skórze twarzy. Zanim więc w ogóle zajmiesz się dziennym czy wieczorowym makijażem, przygotuj do niego skórę, a na pewno osiągniesz zadowalający efekt. A w tym celu musisz odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Jaki krem pod podkład wybrać, jak oczyścić skórę przed makijażem i jak utrwalić wykonany już makijaż?

Jeżeli nie pozbyłaś się jeszcze resztek po poprzednim makijażu, zrób to właśnie teraz. Użyj płynu micelarnego lub dowolnego sprawdzonego mleczka i zetrzyj ze skóry starą warstwę podkładu czy pozostałości po cieniach, tuszu do rzęs bądź innych kolorowych kosmetykach do oczu. Raz jeszcze umyj buzię – tym razem przy pomocy normalnego żelu oczyszczającego. Zabiegi oczyszczające zakończ przetarciem cery tonikiem albo spryskaniem jej jakimś mocniejszym hydrolatem (np. wodą różaną). Ten ostatni krok pielęgnacyjny sprawi, że twoja twarz zostanie pięknie odświeżona i nabierze przyjemnego blasku. Przy okazji lekko ją również nawilżysz.

Pora na nawilżanie. Jeżeli nie chcesz, by kosmetyki do makijażu przesadnie wysuszyły twoją buzię albo zaczęły się rolować na skórze bądź podkreślać suche skórki, to zanim ich użyjesz, koniecznie musisz sięgnąć po swój krem na dzień. Jaki krem pod podkład wybrać, by dobrze połączył się on z koloryzującym fluidem? Postaw tutaj na coś lekkiego, zwłaszcza jeśli twoja cera jest tłusta bądź mieszana. Krem staraj się zawsze nakładać przynajmniej na dziesięć minut przed zajęciem się makijażem. Daj mu czas na wchłonięcie się w skórę. W trakcie aplikacji kremu możesz też przy okazji wykonać sobie masaż, uciskając cerę samymi opuszkami palców.

Kosmetyki do makijażu to jednak nie tylko te wszystkie kolorowe podkłady, pudry i cienie do powiek, ale też i produkty, które mają za zadanie jedynie w naturalny sposób upiększyć twoją cerę. Świetnym tego przykładem jest baza. Jeżeli tylko masz na to ochotę, użyj jej przed aplikacją podkładu. Bazę dopasuj do rodzaju swojej cery. Jeżeli wybierzesz produkt niezawierający silikonów, możesz używać go spokojnie nawet codziennie.