vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

mycie włosów odżywką
Uroda

Skuteczna metoda na mycie włosów odżywką

Gdy masz zamiar umyć swoje włosy, zazwyczaj automatycznie sięgasz po jakikolwiek mocny szampon. Po odżywkę sięgasz dopiero po wstępnym oczyszczeniu pasm. Najprawdopodobniej nie używasz jej codziennie, ale po co drugim myciu wmasowujesz ją w pasma, by później ją spłukać. A czy wiedziałaś, że istnieje coś takiego jak mycie włosów odżywką? O dziwo nawet ten typowo pielęgnacyjny, nawilżający kosmetyk jest w stanie zastąpić ci zwykły szampon. Szamponów nie należy zresztą używać codziennie. Powinnaś sięgać po nie tym rzadziej, im bardziej suche są twoje włosy. Spróbuj więc od czasu do czasu umyć pasma odżywką. Możliwe, że ta metoda idealnie się u ciebie sprawdzi i nareszcie pozwoli ci pozbyć się problemów z przesuszonymi, wyraźnie zniszczonymi i mocno rozdwajającymi się pasmami.

Istnieją dwie popularne metody mycia włosów odżywką. Jeżeli boisz się, że ta technika nadmiernie przetłuści twoje pasma i sprawi, że nie będą one wyglądać na czyste i świeże, w pierwszej kolejności spróbuj wypróbować technikę, w której odżywkę się rozwadnia. Przejdź już do działania. Najpierw zmocz włosy i skórę głowy tak, jak robisz to zawsze podczas standardowego mycia. Użyj ciepłej, ale niezbyt gorącej wody, gdyż wysoka temperatura otwiera łuski włosów, co nie wpływa na nie zbyt dobrze. Teraz sięgnij po dowolną, sprawdzoną odżywkę. Wlej ją do dłoni tak, by pokryła ona całe jej zgłębienie, a następnie przelej ją do pojemniczka i dodaj do niego ok. 75 ml ciepłej wody. Teraz taki gotowy roztwór możesz już nałożyć bezpośrednio na skórę głowy. Delikatnie masuj ją opuszkami palców, aby kosmetyk dotarł do wszystkich partii skóry. Powstałą w ten sposób pianę przenieść teraz na pasma i spróbuj ją po nich przeciągnąć. Mycie włosów odżywką powinno być mimo wszystko myciem dokładnym, więc jeśli uznasz, że nie masz dostatecznej ilości produktu (piany), możesz go sobie oczywiście dołożyć, wcześniej raz jeszcze rozrabiając go w wodzie. Po zakończonym oczyszczaniu spłucz skórę głowy i włosy ciepłą wodą. Cały proces możesz raz jeszcze powtórzyć. Dzięki temu jeszcze lepiej wypielęgnujesz pasma.

Istnieje również coś takiego jak mycie włosów metodą „OMO”. Jest to technika zakładająca użycie kolejno: odżywki, szamponu i ponownie odżywki. Opisane wyżej mycie włosów odżywką to świetny wstęp do zabiegu „OMO”. Zakładając, że postąpiłaś zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz teraz umyć pasma normalnie lekkim szamponem, a na koniec użyć na nich jeszcze raz jakiejś odżywki. Ta metoda idealnie nadaje się do mycia włosów kręconych i falowanych.