vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

korekta brwi permanentnych
Uroda

Korekta brwi permanentnych – na czym polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Zdecydowałaś się na wykonanie makijażu permanentnego brwi i początkowo byłaś w pełni zadowolona z uzyskanych na jego podstawie efektów, ale teraz, gdy minęło już kilka tygodni od momentu przeprowadzenia zabiegu, dostrzegasz różne mankamenty w swoich brwiach? Utraciły one swój pierwotny głęboki kolor? Zrobiły się wyraźnie mniej nasycone, przez co nie pasują do barwy włosów? A może to ich kształt negatywnie się zmienił, kreska zrobiła się nierówna, przez co wyglądasz niechlujnie i mniej atrakcyjnie niż wcześniej? Te czynniki sprawiają, że korekta brwi permanentnych może okazać się niezbędna. Będzie ona dobrym rozwiązaniem wszystkich twoich problemów z włoskami. Jesteś w stanie przywrócić im ponownie idealny wygląd.

Zanim jednak zapiszesz się na korektę brwi, spróbuj ocenić, czy rzeczywiście jest ci ona niezbędnie potrzebna. Pamiętaj, że w przypadku makijażu permanentnego najlepsze efekty uzyskuje się z czasem. Prawdziwy wygląd (kształt i kolor) brwi będziesz mogła dostrzec dopiero w momencie, gdy początkowa opuchlizna całkowicie zniknie, a zastosowana pigmentacja delikatnie się osłabi, dzięki czemu włoski naturalnie staną się jaśniejsze. Początkowo ich kolor zwykle może wydawać się zbyt intensywny. Zaczyna on schodzić średnio po kilku dniach. Prawidłowy efekt makijażu permanentnego uzyskuje się zwykle dopiero po miesiącu, czasem nawet dwóch. Jeżeli jednak nawet po tym czasie nie będziesz zadowolona z prezencji swoich nowych brwi, jak najbardziej powinnaś raz jeszcze udać się do swojego salonu kosmetycznego i poprosić o korektę. Nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny jak najbardziej można poprawić. Czasami taka korekta wliczona jest już w podstawowy koszt zabiegu. Dzięki temu nic za nią nie płacisz, a wolno ci z niej zawsze skorzystać.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu korekta brwi permanentnych okazuje się niemożliwa do przeprowadzenia, jedynym wyjściem z sytuacji staje się usunięcie nieudolnego i niewłaściwie wykonanego makijażu. Tutaj do wyboru masz dwie opcje. Możesz usunąć makijaż permanentny albo z pomocą zabiegu laserowego, albo przy pomocy specjalistycznego removera. Pierwsza opcja zdaje się jednak lepsza. Co prawda kosztuje ona trochę więcej i jest bardziej wymagająca, ale zawsze doprowadza do pełnego usunięcia całego makijażu permanentnego. Na cykl laserowego usuwania makijażu składa się zwykle kilka zabiegów. W ich trakcie skóra poddawana jest działaniu wiązki laserowej. Dzięki tej metodzie pigment ulega rozbiciu i zostaje całkowicie usunięty ze skóry.