vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

marynarka stylizacje
Moda

Modne stylizacje z marynarkami oversizowymi

Odzież wierzchnia nie musi być wcale tradycyjna i klasyczna. Nie każda kobieta przepada przecież za prostymi kurtkami, dżinsowymi katanami czy długimi płaszczami o formie trenczów. Te pojawiające się w sklepach zazwyczaj są oczywiście modne, jednakże nierzadko brakuje im pewnego ważnego elementu, czyli jakiejkolwiek oryginalności. Na szczęście klasyczną odzież wierzchnią można zastępować ubraniami, które teoretycznie powinny odgrywać w stylizacjach nieco inne role. Duża, szeroka i nieco oversizowa (celowo zbyt masywna) marynarka sprawdzi się znakomicie w roli płaszcza lub lekkiej, bardziej eleganckiej kurtki. Marynarka stylizacje sprawdzą się i na co dzień, i do pracy, i podczas różnych okazji wieczorowych. Z jej pomocą można uzyskać naprawdę wspaniały i wyjątkowy look. Takie marynarki na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośniczkom nowoczesnej mody.

Marynarki o krojach oversizowych już jakiś czas temu zagościły na modowej liście przebojów i póki co nie wygląda na to, by miały z niej zniknąć. Swego czasu niemalże wszystkie kobiety przejmujące się trendami chętnie po nie sięgały. Nie musiały zresztą nawet ich kupować. Modne marynarki ze sklepów były zastępowane częściami garderoby pobieranymi od… partnerów. Taki męski duży żakiet potrafi wyglądać jeszcze lepiej od tego typowo damskiego! Prezentuje się nonszalancko i jak gdyby od niechcenia, dzięki czemu tworzy ze stylizacji coś zupełnie innego i zaskakującego. Marynarki oversizowe mogą być jednak znacznie lepiej dopasowane do ciała. Kobiety, które chcą podkreślać swoje wdzięki i atuty sylwetki, powinny sięgać po modele taliowane, zwężane właśnie w okolicy talii. Zazwyczaj pięknie prezentują się one na każdym typie sylwetki. Pomimo tego, że dalej są obszerne i duże, nie zaburzają proporcji figury, a wręcz je poprawiają.

Oversizową marynarkę można połączyć dosłownie ze wszystkim i jest to jej kolejny wyjątkowy atut. Doskonale sprawdza się ona w połączeniu z elementami mniej eleganckimi, a bardziej swobodnymi i lekkimi. Marynarka stylizacje często uwzględniają więc typową letnią bądź wiosenną odzież. Ciężkie i przyduże żakiety zarzucane są na zwiewne krótkie sukienki. Nierzadko łączy się je również z dżinsowymi bądź materiałowymi szortami oraz krótszymi crop topami czy klasycznymi t-shirtami. W takich strojach marynarka nierzadko odgrywa rolę nieoczywistej odzieży wierzchniej. Zastępuje dżinsową katanę i skórzaną kurtkę. Nadaje stylizacji niesamowitego stylu. Takie połączenia zdecydowanie są teraz na topie!