vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

najtrwalsze pomadki
Uroda

Kosmetyki przeznaczone do malowania ust

Kosmetyki do makijażu nie mają tylko i wyłącznie korygować niedoskonałości. Wiele kobiet, zwłaszcza tych w wieku 20-30 lat, nie ma przecież jakichś specjalnych problemów skórnych. Być może sama jesteś taką szczęściarą, że już lata temu pozbyłaś się swojego trądziku i póki co nie doczekałaś się nawet pierwszych zmarszczek, tak więc nie musisz stosować żadnych podkładów i korektorów, a twoja skóra i tak zawsze prezentuje się nienagannie, estetycznie i schludnie. Lepiej więc zacznij sięgać po upiększające i przede wszystkim kolorowe kosmetyki do makijażu, czyli np. specjalne produkty do ust. Wybierając je w sklepach, celuj w te najtrwalsze pomadki, konturówki i szminki, które zdołają utrzymać się na twoich wargach przez cały dzień i to w nienaruszonym stanie. Nie ma sensu inwestować w kosmetyki, które bardzo szybko się ścierają.

Z pomalowanych mocno ust możesz stworzyć wyjątkowy dodatek do każdego makijażu i przy tym każdej stylizacji – swój główny i wyrazisty atut, który będzie cię charakteryzować i wyróżniać. Szminki nie trzeba używać wyłącznie w trakcie przygotowań do większych wyjść. Możesz po nią sięgać na co dzień, zwłaszcza jeśli twoja praca nie zobowiązuje cię do stosowania lekkiego i naturalnego makijażu. Mimo wszystko nie przesadzaj. Szminkę o intensywnej czerwonej barwie zostaw sobie na wieczór, a w ciągu dnia stawiaj na bardziej neutralne kolory, czyli stonowany róż, odcień nude lub pastelową czerwień. Spróbuj przetestować na sobie różne kolory. Niby mówi się o tym, że czerwona szminka jest dobra dla każdej kobiety, ale jednak pewnym typom urody może ona po prostu nie pasować. Nie używaj jej zatem, jeżeli totalnie nie zgrywa się ona z twoim wyglądem. Nie kieruj się wyłącznie modą czy aktualnymi trendami. Kosmetyki do makijażu muszą pasować i do twojego charakteru, i do twojego wyglądu. Jeżeli więc masz chłodny typ urody, wybieraj chłodniejsze odcienie, a jeżeli ciepły – stawiaj na ciepłe barwy.

Jeżeli jednak mimo wszystko nie lubisz mieć mocno pomalowanych ust, takie szminki o wysokim pigmencie możesz zastąpić zwykłą pomadką ochronną. Nawet tutaj powinnaś sięgać jednak po jakościowe, czyli najtrwalsze pomadki. Nie muszą mieć one żadnego koloru. Bardzo dobrym produktem na co dzień okaże się nawet całkowicie bezbarwna pomadka, ale jednak pamiętaj, że ta delikatnie zabarwiona sprawdzi się jeszcze lepiej, ponieważ zdoła ona wydobyć intensywny naturalny kolor twoich warg. Pomadki działają ochronnie na usta. Zawsze powinnaś mieć jedną z nich przy sobie.