vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

kosmetyki wegańskie
Lifestyle

Jakie mamy rodzaje kosmetyków naturalnych?

Zawsze warto wybierać kosmetyki jak najbardziej naturalne i zawsze warto zastępować nimi te produkty, które zostały wypełnione różnymi substancjami chemicznymi – głównie konserwantami, ale też aromatami bądź barwnikami. Nawet naturalne preparaty pielęgnacyjne dzielimy teraz jednak na kilka kategorii. Każdą z nich wypełniają zupełnie inne produkty. Wszystkie są naturalne, ale wszystkie tworzone są na odmiennych zasadach. Wśród tych produktów występują m.in. kosmetyki wegańskie, kosmetyki ekologiczne oraz kosmetyki ziołowe.

Na pierwszy ogień weźmiemy sobie kosmetyki ziołowe, bo to jednak one pojawiły się na rynku jako pierwsze, na wiele lat przed kosmetykami „eko”, „bio” czy „organic”. Kojarzone z produktami bardzo domowymi, wręcz babcinymi, potrafią pielęgnować skórę i włosy w sposób totalnie nieszkodliwy. Nie oznacza to jednak, że nie działają. Niektóre ziołowe kosmetyki potrafią być właśnie bardzo silne, bo jednak niektóre zioła potrafią odznaczyć się szczególnymi właściwościami i własnościami.

Teraz jednak osoby korzystające z kosmetyków naturalnych często nie wybierają ich z uwagi na ich działanie, a z uwagi na to, że w ich składach rzadko kiedy pojawiają się substancje pochodzenia zwierzęcego. Bycie „wege” nie polega tylko na niejedzeniu mięsa. Aby rzeczywiście dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska i żyjących w nim zwierząt, wypadałoby zacząć kupować i jedzenie wegańskie, i kosmetyki wegańskie. Te produkty kosmetyczne nie będą zawierać żadnych odzwierzęcych substancji i nie będą też testowane na zwierzętach.

jejuroda.pl