vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

bieganie efekty
Zdrowie

Jak ćwiczyć, by szybciej chudnąć?

Dla wielu osób wciąż podstawowym życiowym celem jest schudnięcie, czyli pozbycie się zbędnych kilogramów, spalenie tkanki tłuszczowej i ogólne wyszczuplenie ciała. O to trzeba się jednak postarać. Nic nie przychodzi za darmo, tak więc te najatrakcyjniejsze sylwetki w 99% przypadków są efektem codziennych starań, trzymania się zdrowej diety oraz ciężkich ćwiczeń fizycznych. Dziś zajmiemy się tym ostatnim punktem, czyli właśnie ćwiczeniami. Zobaczymy, jakie są bieganie efekty i czy przypadkiem nie bywają one gorsze od efektów treningów siłowych. Jak więc ćwiczyć, aby chudnąć jeszcze szybciej? Jaki treningi naprawdę pomogą w spalaniu kalorii i tym samym zbędnych kilogramów?

Ostatnio za najlepsze pod tym względem uznaje się treningi siłowe. Panuje wręcz na nie moda, dlatego wszyscy chcą je wykonywać i robią to nawet ci, którzy do tej pory nie za bardzo za nimi przepadali. Kobiety też potrafią się do nich zmusić. Wiedząc, że świetną sylwetkę zapewnią im duże ciężary, zapisują się na siłownie, pomimo tego, że wcale nie chcą na nie uczęszczać. A do aktywności nie należy się przecież zmuszać. Nie jest zresztą powiedziane, że tylko trening siłowy pięknie wyrzeźbi i ukształtuje ciało. Na pewno działa on najlepiej pod względem budowania mięśni. Pomaga w ukształtowaniu dużych i jędrnych pośladków, stworzeniu kraty na brzuchu i umięśnieniu ramion. Nie jest on jednak najlepszym wyborem dla osób, które chcą tylko i wyłącznie schudnąć, czyli dążą do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. U nich znacznie lepiej sprawdzą się bowiem typowe treningi aerobowe. Jest to tzw. cardio, czyli aktywność wykonywana przy umiarkowanym tętnie, zazwyczaj średnio intensywna, trwająca od pół godziny do godziny.

A najlepszym i zarazem najprostszym do wykonania treningiem cardio jest po prostu bieganie. Bieganie efekty bywają znakomite. Nie ma raczej takiej możliwości, by regularnie biegająca osoba była otyła czy miała jakiegokolwiek większe problemy z wagą. A biegać może prawie każdy. Sport ten nie jest dobry wyłącznie dla tych osób, które cierpią już na poważną zdiagnozowaną otyłość. W każdym innym przypadku można i warto zacząć biegać. Nie należy jednak od razu stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki i obiecywać sobie, że każdego dnia będzie się przebiegać dziesięć kilometrów. Początki zawsze są trudne. Biegi można więc najpierw przeplatać z marszami. Treningi mogą też trwać zaledwie dziesięć czy dwadzieścia minut, bo najważniejsze jest to, by były wykonywane regularnie. Tylko systematyczna aktywność każdemu pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów.