vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

Suplementacja witaminą D
Zdrowie

Suplementacja witaminą D w czasie ciąży

Witamina D jest niezbędna dla mocnych kości, mięśni i ogólnego stanu zdrowia. Jest ona szczególnie ważna w okresie ciąży, kiedy to witamina D jest potrzebna do rozwoju kości i zębów dziecka.

Dlaczego witamina D jest tak ważna w ciąży?

Witamina D jest istotna dla utrzymania zdrowego poziomu wapnia i fosforu, które są potrzebne dla mocnych kości i zębów. Jest to znaczące zarówno dla Twojego własnego zdrowia i samopoczucia, jak i dla rozwoju Twojego dziecka w czasie ciąży.

Jeśli masz niski poziom witaminy D w ciąży (zwany niedoborem witaminy D), Twoje dziecko jest również narażone na ryzyko niskiego poziomu witaminy D. To naraża Twoje dziecko na ryzyko powikłań, takich jak nieprawidłowy wzrost kości, opóźniony rozwój fizyczny i krzywica. Krzywica jest chorobą, która wpływa na rozwój kości u dzieci. Krzywica może powodować ból kości, słaby wzrost i deformacje szkieletu, takie jak koślawe nogi, skrzywienie kręgosłupa oraz zgrubienia w kostkach, nadgarstkach i kolanach. Dzieci z krzywicą są również bardziej narażone na złamania kości.

Jak zapewnić sobie wystarczającą ilość witaminy D?

Głównym źródłem witaminy D jest ekspozycja na słońce i pokarmy zawierające witaminę D. Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D jest trudne do osiągnięcia poprzez samą dietę. Większość ludzi może uzyskać wystarczającą ilość witaminy D poprzez ekspozycję na światło słoneczne. Jeśli jesteś narażona na niedobór witaminy D, porozmawiaj ze swoją położną, lekarzem lub dietetykiem. Możesz kupić suplement witaminy D w Mamadha.pl, który w czasie ciąży przyjmuje się raz dziennie w postaci tabletki.

Suplementy na witaminę D

Nie zaleca się przyjmowania suplementów innych niż kwas foliowy oraz jod. Należy przyjmować je wyłącznie za radą lekarza lub położnej. Jeśli jednak jesteś w grupie wysokiego ryzyka niedoboru witaminy D, Niektóre kobiety mogą tego potrzebować tylko w miesiącach zimowych. Jeśli lekarz przepisze Ci jakieś suplementy witaminy D, ważne jest, abyś przyjmowała je regularnie, aby zapewnić rozwijającemu się dziecku wystarczającą ilość witaminy D.

Czy muszę przyjmować suplement witaminy D?

Dla dorosłych i dzieci powyżej pierwszego roku życia, zalecana dzienna dawka suplementów witaminy D wynosi 10 mikrogramów lub 400 jednostek międzynarodowych (IU). Górna granica to 100 mikrogramów (mcg) lub 4 000 jednostek międzynarodowych (IU) – przyjmowanie większej ilości dziennie może być niebezpieczne. Niektórym osobom zaleca się przyjmowanie suplementów przez cały rok – dotyczy to kobiet w ciąży, u których występuje szczególne ryzyko niedoboru witaminy D. Jeśli jesteś w ciąży i uważasz, że jesteś bardziej narażona na ryzyko niskiego poziomu witaminy D, warto porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym lub położną, ponieważ mogą oni zalecić większą dzienną dawkę suplementów.

Materiał partnera