vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

olej rycynowy na rzęsy
Uroda

Jak zadbać o rzęsy?

Rzęsy stanowią wyjątkową oprawę dla twoich oczu i mogą dodać ci wyrazistości, a także nadać ci niezwykłego charakteru. Nawet niepomalowane są w stanie cię upiększyć, jeżeli wykazują się tylko odpowiednią długością, grubością, naturalnym skrętem i głębokim czarnym lub brązowym kolorem. O rzęsy możesz jednak dbać podobnie jak i o inne partie swojego ciała. Zacznij je zatem odżywiać i wzmacniać. Pomoże ci w tym zarówno naturalny i sprawdzony olej rycynowy na rzęsy, jak i różne drogeryjne oraz gotowe produkty kosmetyczne.

Zanim jednak zaczniesz koncentrować się na codziennym pielęgnowaniu rzęs, powinnaś dowiedzieć się, jakie nawyki i działania mogą destrukcyjnie wpływać na ich stan. Niektóre z nich są niestety powtarzane codziennie. Wracając późno po pracy do domu i chcąc jak najszybciej udać się na spoczynek, nie poświęcasz swojej twarzy zbyt wiele czasu. Pamiętasz oczywiście o tym, by zmyć makijaż, ale zabieg ten przeprowadzasz po macoszemu. Możliwe, że używasz nawet jednorazowych chusteczek oczyszczających, którymi wystarczy przetrzeć skórę, aby pozbyć się z niej kolorowej warstwy. Nie jest to jednak dobry sposób na usunięcie tuszu do rzęs, eyelinera, cieni czy innych produktów do oczu. Zazwyczaj chusteczki płyny i mleczka do demakijażu są zbyt mocnymi kosmetykami, które uszkadzają delikatne rzęsy. Jak więc prawidłowo zmywać makijaż? Naucz się to robić przy pomocy specjalistycznych olejków. Możesz sięgnąć po gotowe oleiste roztwory przeznaczone do usuwania kosmetyków z rzęs i oczu. Są one naprawdę wygodne i proste w użyciu. Wystarczy rozsmarować je na rzęsach i delikatnie wmasowywać je we włoski, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Spróbuj też odżywić swoje rzęsy. A najlepsze odżywienie zapewni im… olejek rycynowy! Używały go już twoje babcie, ciotki i prababcie. To metoda znana od lat, a jednak dalej skuteczna. Olej rycynowy na rzęsy pomaga wzmocnić włoski od zewnątrz i od wewnątrz. Używany regularnie, najlepiej codziennie i to przez przynajmniej kilka miesięcy, buduje na włoskach dodatkową barierę ochronną, zabezpieczając je tym samym przed różnymi uszkadzającymi je czynnikami. Olej piękne nawilża też rzęsy. Z czasem potrafi je pogrubić, ale też i wpłynąć na ich szybszy wzrost. A jak go używać? Aby móc go dokładnie rozprowadzić na wszystkich rzęsach, najlepiej zastosuj do tego celu szczoteczkę po starym tuszu. Pamiętaj tylko, by przed użyciem dokładnie ją umyć i wyparzyć. Następnie zanurz ją w olejku rycynowym i rozprowadź tłuszcz na rzęsach tuż po kąpieli. Powtarzaj tę czynność codziennie.