vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

finansowanie floty ciężarowej
Lifestyle

Sposoby na finansowanie floty ciężarowej

W obecnych czasach dostępne są różne sposoby finansowania floty ciężarowej w przedsiębiorstwach. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć nieco więcej na temat ich specyfiki.

Leasing

Wśród różnych sposobów finansowania floty ciężarowej w firmach można wskazać przede wszystkim skorzystanie z leasingu, zarówno finansowego, jak i operacyjnego. Finansowanie samochodu ciężarowego najczęściej realizowane jest poprzez leasing operacyjny, który ma szereg zalet. Leasing operacyjny jest doskonałym sposobem na uniknięcie zamrożenia środków finansowych w przedsiębiorstwie. Warunki zawieranych umów leasingu są niezwykle elastyczne, dzięki czemu można je dostosować do potrzeb oraz preferencji przedsiębiorstwa. MAN FS to podmiot, który udziela leasingu bez zbędnych formalności, dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z jego oferty. Leasing można otrzymać na pojazd dowolnej marki. Skorzystanie z takiego rozwiązania w większości przypadków daje także możliwość wykupu samochodu po zakończeniu umowy.

Wynajem długoterminowy

 

Finansowanie samochodu ciężarowego może być realizowane również poprzez skorzystanie z takiego rozwiązania jak wynajem długoterminowy. Nie jest ono tak często wybierane, jak leasing operacyjny, jednak również ma szereg zalet. Wynajem długoterminowy to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, ponieważ podczas niego ograniczone są zbędne formalności. Podczas wynajmu samochodów dostawczych przedsiębiorstwo zachowuje swoje zdolności inwestycyjne, a także może w sprawniejszy sposób zarządzać swoim budżetem. Raty miesięczne w wynajmie długoterminowym nie są wysokie, dlatego takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w firmach, które nie chcą inwestować swoich środków w zakup nowych pojazdów – więcej na https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/nowe.html 

Kredyt

Kolejnym możliwym sposobem finansowania samochodu ciężarowego jest zaciągnięcie kredytu. Kredyty na samochody dostawcze również dostępne są w ofercie MAN FS. Takie rozwiązanie wiąże się z brakiem konieczności zamrażania własnych środków finansowych, dzięki czemu będzie je można korzystnie zainwestować. W przypadku wzięcia kredytu przedsiębiorca od razu staje się właścicielem pojazdu, tak jak ma to miejsce podczas zakupu za gotówkę. Jednak zaciągnięcie kredytu wiąże się z większymi korzyściami podatkowymi niż ma to miejsce w przypadku zakupu za gotówkę. Jest to możliwe dzięki uwzględnieniu odsetek od kredytu w kosztach firmowych. Zaciągnięcie kredytu wiąże się z większą ilością formalności niż ma to miejsce w przypadku leasingu. Dlatego zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się jednak na leasing operacyjny.