vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

lustro w ażurowej ramie
Dom

Jak dobrać lustro do łazienki?

Lustra są nieodłącznymi elementami wszystkich łazienek. Nie dość, że podwyższają ich funkcjonalność, bo domownicy na ogół korzystają z nich codziennie, to oprócz tego potrafią dekorować pomieszczenia, zwłaszcza jeśli same w sobie świetnie się prezentują. Pełnią więc zarazem kilka funkcji. To właśnie sprawia, że zdecydowanie warto je stosować i nie warto z nich rezygnować. Wybór lustra musi być jednak dobrze przemyślany. O ile lustro w ażurowej ramie odnajdzie się w typowo kobiecej i nieco romantycznej łazience, tak już nie będzie pasować do aranżacji surowej, nowoczesnej czy industrialnej. Nie tylko wygląd projektu decyduje jednak o jego poszczególnych elementach. W końcu lustra różnią się od siebie także innymi parametrami – wielkością, rodzajem wykonania, materiałem oraz wagą.

Jedno jest pewne – w przypadku luster ogromne znaczenie ma ich rozmiar. Kupując ten dodatek do łazienki, warto od razu wyznaczyć sobie dla niego optymalne wymiary, w tym celu wcześniej obmierzając pomieszczenie i decydując o tym, w jakim jego miejscu ma pojawić się lustro. Ogólnie rzecz biorąc szerokość tego elementu powinna wynosić przynajmniej czterdzieści centymetrów. Do dużych pomieszczeń można też śmiało dopasować większe lustra. Grubość tego elementu musi wynosić natomiast przynajmniej cztery milimetry. W przeciwnym wypadku lustro okaże się na tyle cienkie i delikatne, że łatwo można będzie je zbić czy jakkolwiek inaczej uszkodzić.

A co z designem? W tym momencie ludzie przywiązują do niego jeszcze większą wagę niżeli do rozmiaru czy funkcjonalności poszczególnych domowych dodatków. Lustra są przecież znakomitymi elementami dekoracyjnymi. Potrafią zdobić wnętrza albo przynajmniej się w nie wkomponowują. Lustro w ażurowej ramie, wyjątkowo ozdobne, wręcz luksusowe, okaże się idealnym uzupełnieniem wytwornej łazienki dla gości – na pewno zostanie od razu zauważone i będzie wyraźnie rzucać się w oczy. Duże szklane tafle o minimalistycznej i prostej formie pasują z kolei do małych łazienek. Zapewniają im mnóstwo światła i dużo blasku. A to sprawia, że pomieszczenia ulegają wizualnemu powiększeniu i stają się bardziej komfortowe podczas codziennej eksploatacji.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie w ogóle zamontować nowo zakupione lustro. Czy koniecznie musi ono trafić nad umywalkę? Absolutnie nie, choć mimo wszystko ta lokalizacja zdaje się być dla niego najbardziej optymalna. Nie bez powodu w większości łazienek lustra znajdują się właśnie nad umywalkami. Tam bowiem sprawdzają się najlepiej.