vanilliowynotes.pl

vaniliowynotes-blog ogólnotematyczny

Opakowania niestandardowe
Lifestyle

Opakowania niestandardowe- czym są?

Zapakowanie przedmiotów o niestandardowych kształtach i dużych rozmiarach w zwykłe opakowania wysyłkowe okazuje się często niemożliwe. Tego rodzaju przesyłki wymagają zastosowania tak zwanych kartonów niestandardowych, czyli tych idealnie dopasowanych do danego produktu.

Czym są niestandardowe opakowania?

Opakowanie niestandardowe wykracza poza ogólnie przyjęty standard, nie jest to więc zwykły prostopadłościan. Ze względu na odmienny kształt i wymiary możliwe jest skuteczniejsze zabezpieczenie towaru, który nie mieści się do szablonowych kartonów. Pudełka o niestandardowym kształcie mogą być owalne, cylindryczne czy też cięte pod różnymi kątami. W produkcji tego rodzaju kartonów wykorzystuje się inne techniki czy też specjalne materiały. Wiele oczywiście zależy od potrzeb danego klienta.

Opakowania o nietypowych kształtach znajdują zastosowanie zarówno w branży e-commerce, jak i w sektorze gastronomicznym. Korzystają z nich firmy oferujące catering, restauracje, pizzerie oraz sklepy sprzedające swoje towary przez internet. Ponadto znajdują one zastosowanie jako opakowania prezentowe.

Rodzaje pudełek niestandardowych

Kartony niestandardowe wykonuje się podobnie jak zwykłe pudełka, jednakże z pewną różnicą. W takich wyrobach stosuje się np. specjalne przekładki, które odgradzają poszczególne towary, ochraniając je tym samym przed uszkodzeniem mechanicznym. Kolejną różnicą jest też inny sposób ukształtowania tektury. A jakie są najczęściej pojawiające pudełka tego typu?

Są to między innymi tuby kartonowe, czyli podłużne i okrągłe kartony przeznaczone np. do ochrony obrazów na płótnie, zdjęć, map czy dokumentów. Z tub korzystają biura, pracownie graficzne, sklepu czy hurtownie. Wiele firm decyduje się też na zainwestowanie w kartony na wymiar, które doskonale sprawdzają się do przechowywania towarów o nieregularnych rysach. Są to między innymi kartony z okrągłymi wytłoczeniami, wielokątne, okrągłe, płaskie, trójkątne i spadziste, z przekładkami czy uchwytami albo w kształcie skrzynek. To, jakie pudełka niestandardowe okażą się najlepsze, zależy od specyfiki danych przedmiotów.

Dlaczego warto wybrać opakowania niestandardowe?

Tylko odpowiednie dopasowanie kartonu do transportowanego w nim przedmiotu, zapewni mu wysoką ochronę. Właściwie wybrane pod kształt i wymiar towaru, są w stanie zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i czynnikami atmosferycznymi. Kartony niestandardowe warto też wybrać z tego względu, gdyż prezentują się estetycznie i gustownie. Co ważne, można je dowolnie spersonalizować, np. dodając logo firmy. Ponadto pomagają w optymalizacji procesu pakowania i umożliwiają ograniczenie jego kosztów oraz transportu.