20:58

Brwi permanentne | zabieg, ból, proces gojenia, efekt przed i po


Cześć!

Długo Was przetrzymałam z tym postem, bo na pierwszym zabiegu na brwi byłam w maju, ale jak dalej się przekonacie, brwi nie goją się w dwa dni i potrzebowałam trochę czasu żeby wszystko Wam dokładnie opowiedzieć, być pewna swojej opinii i byście znaleźli tu wszytko, co potrzeba wiedzieć w tym temacie. Przyznam Wam się, że nigdy tak naprawdę nie myślałam, że brwi permanentne będą mi do czegoś potrzebne i nigdy nie interesowałam się tym jak to wygląda. Przez moment byłam jedną z tych osób, które na hasło brwi permanentne miała dwie, cieniutkie, mega czarne kreseczki przed oczami, ale im bardziej weszłam w ten temat, tym bardziej zmieniłam zdanie. O tym, że poszłam na ten zabieg zdecydował los, a  konkretniej konkurs na instagramie (tutaj macie potwierdzenie, że czasem warto brać w nich udział). Sprawa jest prosta - zobaczyłam konkurs u jednej z dziewczyn, stwierdziłam, że wezmę udział i wygrałam! Nie musicie też się obawiać, salon był już sprawdzony, miał same pozytywne opinie i nie miałam się czego bać. Najbardziej do tego, by zrobić sobie te brwi przekonały mnie zdjęcia na profilu dziewczyny które mi je wykonywała wykonywała. Tutaj też się rodzi pierwsza rada - jeśli już się zdecydujecie na taki zabieg, dokładnie sprawdźcie miejsce do którego idziecie, opinie w internecie i to co najważniejsze zobaczcie czy to co widzicie na zdjęciach przed i po na profilu salonu jest tym co się Wam podoba. Czy odpowiadają Wam kształty, czy wyglądają na symetryczne, czy są dobre dobrane do twarzy, po prostu czy wyglądają na takie które Wy same chciałybyście mieć. Jeśli coś budzi Waszą obawę to poszukajcie innego salonu albo jeśli, któraś z dziewczyn jest oznaczona na zdjęciu bądź napisała opinie, to skontaktujcie się z nią i zapytajcie o jej odczucia.
Jeśli już zdecydujecie się na brwi i będziecie planować kiedy je zrobić to moja rada jest taka byście wybrały najlepiej taki termin, gdzie przez 7-10 dni nie będziecie musiały chodzić na ważne spotkania lub w takie miejsca, gdzie jednak wygląd się liczy. Jednak wiem, że nie każdy dysponuje takim czasem, ale trzeba pamiętać o tym, że na samym początku brwi wyglądają na bardzo ciemne, a później zaczynają się łuszczyć i schodzić, co nie wygląda zachęcająco.
Osoba, u której będziecie robić brwi poda Wam listę przeciwwskazań do takiego zabiegu, bądź bez problemu będziecie mogli znaleźć ją na stronie salonu. Nie jest ona długa, ale warto jej przestrzegać jeśli chcecie być pewne, że brwi się u Was przyjmą i że nie będzie żadnych komplikacji. Także przed samym zabiegiem osoba u której będziecie wykonywać brwi powinna dać Wam do podpisu oświadczenie, że jesteście pełnoletnie i że nie macie żadnych chorób oraz alergii, które mogłyby być przeszkodą do wykonania makijażu. 

Ja na sam zabieg przyszłam pomalowana, jednak jednego czego zabrakło w moim makijażu to zrobionych brwi. Jakoś uznałam, że jak się idzie na jakiś zabieg związanych z twarzą to nie powinno się być pomalowanym, a że chodziło o brwi to zostawiłam je tego dnia w spokoju, a w sumie nie musiałam. Tak naprawdę, jeśli macie pomalowane brwi to lepiej, bo osoba, która będzie Wam je robiła może lepiej ocenić jakie nosicie, w jakich czujecie się dobrze i na tej podstawie dopasować je jeszcze bardziej pod Wasz gust. U mnie było łatwiej pod tym względem, że na instagramie mam pełno zdjęć, na których widać moje brwi, a ta dziewczyna mnie obserwowała więc małe rozeznanie było. Oczywiście przed samym zabiegiem macie dobierane brwi dokładnie tak jak Wam pasują, przy użyciu kilku trików i plastikowych miarek, które idealnie pokazują gdzie powinny się kończyć, zaczynać i mieć najwyższy punt, tak by były naprawdę idealne. To jest jeszcze ten etap, w którym możecie wprowadzać zmiany, tak by to co zastaniecie chwile później naprawdę Wam odpowiadało. Wtedy też osoba wykonująca Wam zabieg dobiera z Wami kolor brwi oraz typ makijażu, który u Was wykona. W moim przypadku została wykonana metoda ombre. Jednak tak samo jak kolor i kształt wszystko dobiera się indywidualnie w zależności od potrzeb Waszych brwi i efektu jaki chcecie uzyskać. Po dobraniu wszystkiego i Waszej akceptacji zaczyna się zabawa i robienie brwi!

Jeśli zapytacie mnie czy zabieg boli, to podobno można go porównać do robienia tatuażu. Ja nigdy nie miałam robionego, ale też Wam nie powiem, że był to najprzyjemniejszy zabieg na jakim byłam. Na początku myślałam, że dam radę i że nie użyję znieczulenia (używając znieczulenia, jest szansa, że pigment mniej się przyjmie) ale nie wytrzymałam. Jeszcze jak kontury dało się znieść, to już same kolorowanie środka i podrażnianie tych samych miejsc kolejnymi warstwami pigmentu naprawdę było dla mnie bolesne, więc zdecydowałam się na znieczulenie, a bardziej dziewczyna robiąca mi brwi, widząc moje łzy stwierdziła, że chyba pora. Samo uczucie podczas wykonywania brwi porównałabym bym do tarcia igłą po skórze. 

Zabieg u mnie trwał naprawdę krótko, bo z tego co pamiętam była to niecała godzina, gdzie byłam nastawiona, że spędzę w salonie ze dwie. Jednak szybko udało nam się dobrać kształt i kolor, a samo robienie brwi trwa ok. 15-20 minut.


Jak spojrzałam na moje brwi zaraz po zabiegu, to byłam naprawdę mocno zdziwiona tym jakie były ciemne. Oczywiście wiedziałam, że na początku to tak wygląda i że ten kolor z dnia na dzień będzie jaśniał, ale szok był. Wracając do domu miałam wrażenie, że jedyne co ludzie widzą patrząc na mnie to brwi i nic więcej. Zresztą sami na zdjęciach możecie zobaczyć jak to wyglądało.


Brwi przed i po zabiegu


Samo gojenie brwi po zabiegu trwa miesiąc, ale już po tygodniu  wyglądają one normalnie. Pierwsze dni są takie, że brwi wyglądają na mocno przerysowane. Są kilkanaście razy ciemniejsze niż będą później i jest to czas, w którym może przechodzić Wam przez głowę myśl - co ja zrobiłam. Mnie tak około 5 dnia brwi zaczęły dopiero się łuszczyć. Nie powiem, że jest to przyjemny czas, zwłaszcza pod tym względem, że brwi wyglądają jakby Wam pękały, do tego odchodzą po kawałku, więc macie miejscami jaśniejsze luki. Po tygodniu już wszytko ładnie mi odeszło i miałam ładny kształt i kolor brwi, zdecydowanie nie podobny do tego, co było przez pierwsze 3 dni. Do czasu kolejnego zabiegu, którym jest korekta, brwi trochę Wam i tak ściemnieją, ale nie jest to taka różnica, która byłaby przez Was zauważalna.


Brwi po 4 dniach od zabiegu
Brwi po 5/6 dniach od zabiegu (łuszczenie się)

Na zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda okres łuszczenia się brwi. Tak jak pisałam wyżej nie jest to ładne i zachęcające, ale na szczęście nie trwa to długo - około 2 dni w moim przypadku. Ważne jest by w tym czasie nie ruszać brwi i nie odrywać strupków, nawet jeśli pokusa jest duża!

To co jest ważne podczas gojenia się brwi to ich odpowiednia pielęgnacja. Jeśli chcecie mieć pewność, że brwi Wam się ładnie zagoją, pigment dobrze się osadzi, to wystarczy, że będziecie przestrzegać kilku zasad.Przyznam Wam szczerze, że najtrudniejsze do przestrzegania z tej listy było dla mnie wbrew pozorom nie moczenie brwi. Przez pierwsze dni zupełnie nie wiedziałam jak mam myć głowę, by nie oblać całej twarzy wodą, więc w tym przypadku musiałam się trochę nagimnastykować, bo okazało, że nawet odchylenie na maksa głowy do tyłu nie zdawało u mnie egzaminu. Oczywiście wielka krzywda się nie stanie jeśli kilka kropelek poleci Wam na brwi, a Wy szybko je osuszycie. W tej zasadzie chodzi głównie o to, że zbytnie moczenie może spowodować gorsze wchłonięcie się pigmentu, przez co Wasze brwi będą potrzebować większej korekty. Z nie drapaniem radziłam sobie dobrze, bo nie czułam jakieś wielkiej potrzeby by sobie to wszystko zdrapać. Jedynymi momentami, kiedy miałam ochotę coś robić to czas złuszczania się, kiedy jedyne co przychodziło do mojej głowy, to oderwanie wszystkich strupków, ale na szczęście same po przemywaniu octeniseptem zostawały na waciku. Przy stosowaniu alantanu, również ważne jest to by była to naprawdę cienka warstwa. Nie ma co przesadzać z produktem, bo tak jak w przypadku wody - im więcej tym brwi mogą się gorzej przyjąć, a W tym przypadku lek ma tylko pomóc w szybszym gojeniu, a nie powodować zanik pigmentu. Po 10 dniach można już wszystko odstawić i żyć zupełnie normalnie!

Korekta brwi powinna być zaplanowana tak po około miesiącu, kiedy już wszystko ładnie się zagoi. Wtedy przechodzimy wszytko tak jakby od nowa. Chociaż  powiem Wam, że korekta brwi o wiele mniej mnie bolała niż gdy robiłyśmy je od początku, głównie dlatego, że przy korekcie już nie trzeba nakładać tylu warstw i  skupia się jedynie na tych miejscach, gdzie pigment gorzej się przyjął. Jednak jeśli chodzi o pielęgnacje po i wszystkie inne zasady, wszytko zostaje bez zmian.
Brwi po dwóch tygodniach od zabiegu
Brwi obecnie, po 2 korekcie i 3 miesiącach od pierwszego zabiegu
Koszt takiego makijażu różni się w zależności od salonu w jakim będziecie go wykonywały. jednak standardowa cena to ok.700/800zł. Jasne, można pomyśleć, że to dużo i uznać że to zbędny wydatek, ale brwi utrzymują się ok.1.5 roku! Zalecane jest, żeby właśnie w granicach tego okresu odnowić efekt. Dla mnie te brwi są naprawdę strzałem w 10! Mimo, że wcześniej nie narzekałam na moje brwi i w sumie nie widziałam problemu w ich malowaniu to jednak widzę różnice w tym jak wyglądają teraz, a jakie były wcześniej, nawet po moich próbach ich ogarnięcia. Teraz wstając od razu wyglądam jak człowiek, mam trochę więcej czasu z rana, bo nie ukrywajmy malowanie brwi zabierało kilka minut. Tak naprawdę ze swoimi brwiami nie robię zupełnie nic, a i tak wyglądają dobrze. Oczywiście można je malować i nakładać na nie henne bądź inne kolorowe kosmetyki np. gdy chcecie zrobić mocniejszy makijaż, ale mi na co dzień odpowiada taki naturalny efekt. Z ręką na sercu mogę Wam polecić wykonanie taki brwi, naprawdę nie ma się czego obawiać jeśli wybierzecie dobry salon i osobę, która ma pojęcie o tym co robi. Minusem tego zabiegu jest tylko okres gojenia się brwi, bo nie wygląda się wtedy zachęcająco, ale ocenę czy warto przeżyć te dni, by potem cieszyć się ładnymi brwiami zostawię Wam i chętnie poznam Wasze zdanie w komentarzach. :)

Jeśli planujecie makijaż permanentny
 i jesteście ciekawe w jakim salonie w Warszawie robiłam swoje,
to podzielę się z Wami tą informacją w wiadomości prywatnej
na instagramie.

44 komentarze:

 1. Podoba mi się bardzo jaki efekt uzyskałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcające, jednak wolę swoje naturalne ;) Nie mniej podoba mi się efekt końcowy widoczny na zdjęciach. Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoje brwi są śliczne. Post jak najbardziej zachęcający, przydatny i pomocny to super! :) Efekt końcowy bomba! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pracuje aktualnie w kursach kosmetycznych i panie uczą się u nas brwi permanentnych :D Super sprawa i piękny efekt uzyskałaś u siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki cudny efekt!🤗
  Ból coś w stylu robienia tatuażu 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładny efekt :)
  Nie wiedziałam, że po zabiegu tak ważna jest pielęgnacja brwi.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się efekt ;) Bardzo przydatny post.
  Pozdrawiam!
  www.tipsforyoungers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ślicznie masz te brwi! :D Ja chodzę do kosmetyczki, ale fajnie by było się z nimi nie męczyć co miesiąc.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post a brwi są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ładny efekt końcowy ale ja bym nie chciała przechodzic tego wszystkiego i jednak zostane standardowo przy kosmetyczce :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/08/basilurtea-naturalna-herbata.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny efekt, muszę pomyśleć o zrobieniu brwi u siebie:) Golawskarolina

  OdpowiedzUsuń
 12. Wygląda bardzo ładnie teraz! Moja ciocia miałam robione taką metodą brwi, ale lata temu i już jej pigment prawie całkiem wyblakł, więc musi iść na poprawke.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, jak pisałam brwi po 1.5 roku zaczynają znikać i wtedy jest czas na poprawkę :)
   stety Niestety nie są na zawsze :)

   Usuń
 13. Ładny efekt uzyskałaś, ja jednak osobiście nie zdecydowałam się na brwi permanentne. Nie wiem jakoś przeraża mnie taki zabieg, z resztą lubię moje naturalne brwi.

  http://sar-shy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Widać różnice!
  W ogóle to chcę pochwalić wygląd bloga - bardzo przyjemny dla oka.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. SO Beautiful post, from beginning to end of post.You want Shop for the ideal affordable bridesmaid dresses in Bridesmaid.Design's wide variety of lovely wedding party dresses.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo pomocny post. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo pomogły mi twoje uwagi tylko cena bardzo odbiega placilam 1450 zł

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziekuje za twoje uwagi. Podnioslas mnie na duchu. Jestem dzien po zabiegu i mam takie same mysli " co ja zrobilam". Widze tylko w kazdym odbiciu moje wielkie czarne brwi. Czekam z niecierpliwoscia az sie kolor rozjasni.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tydzień temu zrobiłam sobie permanentne brwi. Podobają mi się natomiast mi babka dała jakiś swój krem którym kazała mi smarować dwa razy dziennie i niczym innym. Pozostałe zalecenia jak napisałaś o saunie basenie itp. Trochę mnie to niepokoi bo one cały czas są nawilzone ta mascia nawet jak po nocy czy po całym dniu pora na smarowanie tzn nakladanie. Nie kazała dużo tego nakładać więc tak też robię. Kontrolę mam dopiero na początku lipca. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam, że to krem podobny składowo do alantanu :)
   Jednak dziwi mnie, że cały czas masz je nawilżone, bo co za dużo to też nie za dobrze, bo wtedy kolor może wyjść jaśniejszy niż powinien hm... Nie powinnaś rano tak jakby zmywać tej warstywy oceniseptem?

   vanillia

   Usuń
  2. Nic mi nie mówiła że mam czymś je zrywać. Powiedziała że przez pierwsze dwa tygodnie dwa razy dziennie ta maści i tylko tym.. nakładać patyczkiem do uszu Ale nie za dużo. I nie wiem o co kaman.

   Usuń
  3. Przemywac zamiast zrywać słownik

   Usuń
  4. To z tego co widzę zupełnie inna metoda niż ta, którą ja miałam. Ale wszytko ok z Twoimi brwiami?

   Usuń
 20. Solidny i merytoryczny wpis

  OdpowiedzUsuń
 21. Po dwóch tygodniach od zabiegu mam jeszcze strupki. Dziwnie moje brwi wygladaja bo jedna jest cała i częściowo w strupkach a druga ma strupki i od zewnętrznej strony białe ubytki po odpadnieciu strupkow. Kazała mi jeszcze tydzień stosować ta maść. 04.07 mam kontrolę i mam nadzieję że mi to poprawi bo średnio to wygląda. W ogóle tak jaby w tej z ubytkami pigment się słabiej przyjął ale sama nie wiem. Poza tym jak nakladam na nie maść to na patyczku kosmetycznym sa nie tylko strupki ale też włoski z brwi :P oby po korekcie dała mi jeszcze ta maść bo już mam jej znikoma ilość. U Ciebie też widzie że bylo kilka białych śladów ? Ale czy było ich więcej niż na zdjęciu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz mieć takie odczucia bo brwi na początku są mega ciemne i jak robią się strupki to ten pigment jest jaśniejszy niż strupki, robi się kontrast i tak to wygląda. Jednak tak jak pisałam wyżej ja już po 7/8 dniach nie miałam strupków na brwiach.

   Usuń
  2. 29.06 mam chrzciny u brata. Nie wiem czy mogę je trochę pomada z wibo podmalowac żeby je wyrównać,bo nie wygląda to za ciekawie i się rzuca w oczy ze jedna jest bardziej zarysowana cała a druga no jest niezbyt wyrazna. Strupkow praktycznie już nie ma. 17.06 minie miesiąc od zabiegu. pozdrawiam

   Usuń
 22. Dziękuję za wyczerpujące informacje na ten temat :) Teraz już dłużej nie będę się zastanawiać :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Hej jestem już po wizycie kontrolnej. Dopigmentowala mi brwi. Mam panikę bo na brwi prawej mam sterującego strupa. Wiem że przechodzi się to wszystko od nowa ale obawiam się że zapewnienia będzie bledsza niż druga :(

  OdpowiedzUsuń
 24. Like your blog, thank you for sharing.
  Your article is particularly good, I like it.
  (づ ̄3 ̄)づ╭❤~
  luxhairshop homecoming Hairstyle

  OdpowiedzUsuń
 25. Hej ja wczoraj robiłam pudrową metoda czuje się strasznie mam wrażenie ze brwi są za szerokie z ciemne i widać moje pod spodem ... mąż się śmieje ze wyglądam jak czarownica 😕

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. brwi goją się do 2 tygodni więc spokojnie :)
   Jak widzisz po zdjęciach moje też na początku były bardzo ciemne :)

   Usuń
 26. Przepraszam metoda ombre 😉

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie wiem czy mam żałować już zabiegu 😕

  OdpowiedzUsuń
 28. Lepiej było Ci w naturalnych

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja zrobiłam przedwczoraj pudrowe, dziś mam strasznie opuchnięte powieki 😐 mam nadzieję ze to szybko zejdzie, co do bólu, mam bardzo dużo tatuaży i dla mnie to było jak łaskotanie (skala bólu 1-10 maksymalnie 3)
  Boje się już tego złuszczania 🙈 dobrze, ze mam urlop 2 tyg i do pracy mam nadzieję pójdę już piękna :D fajny artykuł

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziękuję za szczerą opinię! nie lubię artykułów sponsorowanych, gdzie są same ochy i achy, a potem ludzie się na coś decydują i okazuje się nie być tak pięknie. U Ciebie widać rzetelną recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam pytanie czy po korekcie brwi są tak samo ciemne jak po pierwszym zabiegu

  OdpowiedzUsuń
 32. Rzeczywiście te brwi są przepiękne. Bardzo mi się podoba efekt końcowy.

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam .Jestem 10dni po korekcie strupki częściowo odpadają.Lewa brew jest ciemniejsze od prawej. Czy tak już zostanie

  OdpowiedzUsuń
 34. czy masz wiedzę, ile dniu po zabiegu można napić się wina?

  OdpowiedzUsuń
 35. Efekt naprawdę zaskakuje. Coś niesamowitego, śliczne te brwi wyszły.

  OdpowiedzUsuń